yavru labrador beslenmesi

Yavru Labrador Beslenmesi

Labrador Retriever Irk Olarak çok aç gözlü ve doymak bilmeyen bir ırktır. Labrador Irkını besler iken mama oranına çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

yavru labrador beslenmesi
yavru labrador beslenmesi

İnsanların ve birçok hayvan türünün yemesinde sakınca olmayan pek çok gıda maddesi köpekler için tehlike yaratabilmektedir. Bunun nedeni ; köpeklerin farklı metabolizmaya sahip olmalarıdır. Bu gıdalardan bazıları sadece hafif sindirim problemleri yaparken, bazıları da ciddi rahatsızlıklara ve hatta ölüme sebep olabilmektedir.

Bizler Labrador Beslenmesi İçin Royal Canin Maxi Puppy Professional mama ile beslenmesini önermekteyiz

Labrador Nasıl Beslenir

Labradorunuzu Nasıl Beslemeniz hakkında sizlere genel olarak bilgilendirme yapmak istedik, sizlerden isteğimiz biraz zaman ayırarak sizler için yazmış olduğumuz bu yazımızı sonuna kadar okumanızdır.

Yavru Labrador Beslenmesi

Evinize Gelen yavru labradorunuzu günlük olarak minimum günde üç öğün olarak beslemeniz gerekmektedir. Yavru labradorunuzun beslenmesinde dikkat edeceğiniz tek şey günlük öğünlerinizin saatlerini hayat standarttına göre ayarlamanız olacaktır.

Unutmayın saat kavramı yavrunuza uygularsanız köpeğiniz hem daha sağlıklı olacaktır hemde sizler için ileride vereceğiniz tuvalet eğitimi için yardımı olacaktır.

Köpeğiniz 4,5 Ay olana kadar kesinlikle mama harici birşey vermenizi önermiyoruz. Ödül mamaları bunun içine dahildir.

Bir yavruya verilmesi gereken mama miktarı boy, aktivite, metabolizma ve çevre koşullarına göre değişir. Aşırı kilo almaya izin verilmemelidir. Bu, sadece kötü bir görüntüye neden olmakla kalmaz; aşırı kilo kemik anormalliklerine yol açabilir.

Köpeğinizin çok fazla kilo almaya başladığını fark ederseniz mama miktarı azaltılmalıdır. Eğer kilo alımı yavaş ise ve başka bir sağlık sorunu yoksa mama miktarı arttırılmalıdır.

Labrador Bakımı Hakkında Bizlere Sorulan Sorular

Labrador Mama Önerisi ?
Yavru Labrador Ne Kadar Mama Yer ?

Labrador Kaç Kilo Olmalıdır ?

Sizler için hazırlamış Olduğumuz Videomuzda Sizler için bir labrador nasıl daha iyi geliştirilir hakkında bizlerin bilgileriniz sizler ile paylaştık.