Secereli Labrador

secereli labrador yavrularımız FCİ çatısı altında türkiyede kayıtlı üretim yapan Köpek Irkları Kinoloji Federasyonu altında üretim yapmaktadır. Yavrularımız PEDİGREE yani Şecereleri ile teslim edilmektedir.

Bir Labrador sahiplenmeden önce ilk sorulması gereken konudur aslında şecere soy kütük belgesi. Bu belgeyi sormanızın nedeni Türkiye de Satış olarak dillere dolanan Şov kalite, Mükemmel kalite, A Plus Gibi değişik değişik cümlelerle yavru sahiplenmenizden ziyade Geçerli olan evrak ile teslim almanın yollarını Açıklayacağız.

secereli Labrador
Secereli Labrador

Secereli Labrador Retriever ;


Şimdi secere nedir? neden bu kadar önemlidir dediğinizi duyar gibi oldum, hayır şecere kesinlikle önemlidir bu yazının sonunda bana hak vereceksiniz.

Öyleyse nedir şecere. Şecere yi soy ağacı gibi düşünün yani köpeğinizin ebeveynleri ve minimum üç kuşak atalarını kayıt altına alınmış olduğunu gösteren belgedir.
Peki hangi petshop da satılır bu belge ya da hangi veterinerden satın alabilirsiniz :). Maalesef böyle bir şansınız yok şecere köpek federasyonları tarafından verilir.

Secereli Yavru Labrador
Secereli Yavru Labrador


Ancak hangi federasyonun olduğu çok önemlidir. Secere Diye Sizlere Verilen Belgenin Geçerliliği Çok Önemlidir.
Dünya üzerinde en önemli ve prestijli Köpek federasyonları dünya genelinde Fédération Cynologique Internationale (FCİ). ABD de American Kennel Club (AKC).

Türkiye’de bizlere göre veya yurtdışında Başarılı olan üreticilere göre KIF çatısı altında alınan secere geçerli olan seceredir.
Türkiye Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Federasyonu, Dünyanın Her Yerinde Geçerli olan Fédération Cynologique Internationale (FCİ) tam üyesidir.
FCİ 1911 senesinde kurulmuş dünyanın en önemli Köpek federasyonudur 94 ülke üyesi vardır ve toplamda 346 köpek ırkını tanımaktadır.

Bu nedenle Labradorların şeceresini FCİ ve KIF tarafından verilmiş olmasına dikkat edin Lab’R Team Labrador Üretim çiftliği KIF ve dolayısıyla FCİ üyesidir.

Secereli Labrador Retriever
Secereli Labrador Retriever

Lab’R Team Üretim Çiftliğinde Alacağınız Secereli Labrador Yavrularınız FCİ A Secereli olarak sizlere Teslim Edilmektedir. Sitemizden Dahil bütün bilgilerimizi Araştıra bilirsiniz. Alacağınız Yavrunun doğruluğunu Köpek Irkları Kinoloji federasyonunu arayarak teyit edebilirsiniz.

Secerenin üzerinde Köpeğinizin Ebeveynlerine ait bilgiler bulunmaktadır. Bu Yazılı olan Ebeveyn köpeklerin hepsi federasyon hakemleri tarafından değerlendirilerek üretim izni almış köpeklerdir. Eşleşme yapılacağı zaman Federasyondan Üretim onayı alınarak üretim yapılmaktadır. Secereli Üretim Yaptığımız Köpeklerimizin hepsi yurtdışından Bütün Testleri eksiksiz bir şekilde yapılarak türkiyeye getirilmiştir.

Sizlere vereceğimiz Soy Kütük belgesi Federasyon resmi belgesidir. Aşı karnesi veya farklı evraklar ile secereli diye kandırılmayın.

Lab’R Team Üretim Çiftliği

Secereli Yavru Labrador Satılık
Secereli Yavru Labrador Satılık