arama kurtarma Köpeği

arama kurtarma Köpeği O Artık Hayat Kurtaracak !!!

Lab’R Team Turkey ekibinden olan Marcy stella della portofortuna adında olan siyah labrador retriever köpeğimizi artık insan hayatı kurtarmak için görev alacak.

Marcy İHH derneğinin yeni  köpekli arama kurtarma ekibinde yer alacak. Marcy İHH nın AFAD ekiplerinin bütün testlerinden başarı ile geçerek geleceğin Enkaz arama köpeği olmak için başarılı olduğunu göstermiştir.

arama kurtarma Köpeği

Öncelikle Vatanımıza Hayırlı sonra İHH derneğimize Hayırlı bir ekip arkadaşı olması dileğiyle. Bizler üzerimize düşeni yaparak sizlere mükemmel karakterde olan marcy mizi teslim ettik.

Yolun Açık Olsun MARCY  yeni hayatında Başarılar ….

deprem enkazi arama kopegi
deprem enkazi arama kopegi
arama kurtarma Köpeği
arama kurtarma Köpeği

Aday köpekler, Köpek Eğitim Merkezlerinde iki yıllık yoğun bir eğitimden geçer. Basit komutları almayı öğrendikleri ‘temel itaat‘, yemek ve tuvalet gibi becerileri aldıkları ‘temel beceri‘, karmaşık komutları uygulayabildikleri ‘ileri itaat‘, belirtilen herhangi bir kişiye itaat ve iz sürme gibi kompleks becerilere sahip oldukları ‘ileri beceri’ eğitimi alır.

Bunların yanı sıra iz sürme arama kurtarmagaz sızıntısı, yangın ve doğal tehlike bildirme gibi eğitimlerden geçer.

 Nasıl Sertifikalandırılır?

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan aday köpekler, eğitmeni ile birlikte katıldığı Köpekli Arama Timleri Yeterlilik Sınavı‘na girer. Köpeğin yer aldığı tim, iki yılda bir yapılan sınav ile komisyon karşısında özel parkurda sınava tabi tutulur. Başarılı olması halinde sertifikalandırılır. Aday köpekler, böyleceteşkilatının bir üyesi olur.