bilinçli labrador üreticisi

Bilinçli labrador üreticisi

Eşleştirme ve şecere

Bilinçli Üretici , üretimde sadece Erkek ve Dişiyi biraraya getirerek yavru üretmek olmadığını bilmelidir.
Üretici, elinde olan ebeveynlerden daha kaliteli yavru elde etmek amacında olan bir” Araştırmacı” olmalıdır, bunun içinde başta ebeveynlerin yönetmeliklere uygunluğunu, secerelerindeki kan bağını, anatomilerinin tamamlayıcı olmasını, karakterlerinin uyumluluğunu, pigmentasyonun sağlanacağını ve ırk standartlarına uygun kriterlerini oluşturarak amacına uygun yavrular elde etmenin hesabını yapmalıdır.


Üreticinin hayali, üretiği yavrularının Türkiye sınırlarınıda aşarak, yurtdışında başarılı olacak yavrular üretmek olmalıdır.
bu anlayışta olan üreticilerden yavru teminine giderseniz,sağlıklı ,karakteri sağlam, ırk standartlarını içeren, kaliteli mutlu olacağınız bir dost edinme şansınızı büyük ölçüde garantilemiş olursunuz.
Şecere nasıl alınır

bilinçli labrador üreticisi
bilinçli labrador üreticisi

Bilinçli Labrador Üreticisi

Üretim İzni Yönetmeliği :
1.    Ebeveynlerin 24 aylık olmaları
2.    HD/ED Röntgen çekimlerinin Federasyon tarafından yetkilendirilen veteriner hekimleri tarafından cekilerek SV tarafından onaylanması
3.    Irk Standartları yarışmasında en az ‘’ iyi’’(G)notu almış olması
4.    Köpek Irkları Tarafından Üretim izni alması.
Bu şartlarla Irk standartlarına uygun ve sağlıklı Yavrular elde edilmesi amaçlanmaktadır.
-Çiftleşme ancak Üretim iznine sahip Köpekler ile gerçekleşebilir.
-Tüm işlemler eksiksiz yapıldığı taktirde Şecere işlemleri başlatılır.

Bilinçli bir üretici herzaman daha iyi bir labradoru nasıl üretirim daha sağlıklı ve kaliteli labrador yavrusunu nasıl üretirimi düşünmek zorundadır. herzaman elindeki köpekleri birbirinle eşleştirerek sadece secereli yavru alma peşinde değildir.

Secereli labrador üretiminde doğru ebevyn seçimi ve doğru selection çok öemlidir. Bunu yapabilmek için herzaman yeni kanlar getirerek çiftliğinizdeki damızlık kalitesini herzaman en iyiye çekmek gerekmektedir. Buda size daha iyi ve daha kaliteli yavru almanızı sağlayacaktır.