Labrador Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Bir Labrador Sahibi olmaya çok uzun süreler yaptığınız araştırmalar sonucunda karar verdiniz demek. Irkının özelliklerini iyi şekilde taşıyan genetik problemleri olmayan ailenizle,  uzun yıllar birlikte olacak iyi bir dost almadan önce dikkat etmeniz gerekenleri sizlere anlatmaya çalışacağız.

labrador retriever

labrador retriever

Öncelikle Nasıl bir yavru alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. FCİ secereli soy kütüğü olan bir yavru veya seceresi olmayan bir yavru almaya karar vermeniz gerekmektedir.

FCİ secereli alacak olduğunuz bir labrador yavrusunun sizlere verilen belgesi kesinlikle bir kağıttan ibaret değildir. Köpeğinizin geçmişi hakkında ve gelecekte nasıl bir köpek olacağı hakkında sizlere verilen bir belgedir aslında.

Köpeğinizin anne babası yarışmalara girmiş mi yarışmalarda nasıl sonuçlar almış bunlar önemlidir. Köpek ırkları federasyonu tarafından yapılan yarışmalar Köpek güzellik yarışması değildir. Irk standartları yarışmasıdır. Yani buralarda birinci olan iyi sonuçlar alan köpekler LABRADOR RETRİEVER ırkının özelliklerini iyi şekilde taşıması anlamına gelmektedir. İyi üreticiler unutmayın iyi köpeklerini herzaman ringlerde göstererek köpeğinin ve köpeklerinin ne durumda olduğunu görmek ister. Sıradan üreticiler ise sadece üretim izni alarak köpeği sadece üretim için kullanır.

Alacağınız Köpeğin Anne babasının Ön  ve Arka Bacak Displazi sonucunun olup olmadığına çok dikkat edin. Ülkemizde Bu Skorlara bakacak KİF tarafından belirlenmiş yerler mevcuttur. Bunu üreticiye mutlaka sorun. Kalça Skorları köpeğinizin genetik probleminin olmadığı ve Genlerinden Yavruya Sağlıklı bir aktarım olduğunun kanıtıdır.

İnternet ortamında çok bilgisi olduğunu iddia eden kişilerden gerçekten sizlere söyledikleri secereli köpeklerin evraklarının iyi olup olmadığını ve vermiş olduğunuz yüksek ücretin karşılığını gerçekten alıyormusunuz iyice araştırın. KANDILMAYIN !!!

Secereli Köpeklerin Ücretleri yüksektir. Çünkü Gerçekten seçereli üretimi yapan üreticiler iyi yavru alabilmek yüksek maliyetlerle yavru üretmektedirler.

gordon labrador retriever turkey

gordon labrador retriever turkey

Bu kadar ücret verecek durumda değil iseniz sizlere şunu öneririm LABRADOR RETRİEVER ırkını satmaya çalışan ırk hakkında bilgisi olmayan kişilerden değil gerçekten ırk hakkında bilgi sahibi olan ırka hakim kişilerden yavru almanız.

İnternet büyük bir ortam işini iyi bir şekilde yapan üreticilerin olduğu kadar birde bu işi sadece para için yapan kötü niyetli insanlarında olduğunu kesinlikle unutmayın. Alcağınız Kişi hakkında veya firma hakkında intenette kötü yazılar yazılmışmı yazılmamışmı iyice araştırın.

Alacağınız Yavru ile Sizlere Lab’R TeaM Turkey ailesi olarak uzun mutlu bir ömür geçirmenizi dilemekteyiz.

İYİ ŞANSLAR !!!